FAQ - Otázky a odpovědi

Protože nějaký "dobrák" fórum zrušil, připravili jsme pro Vás spíše nejčastější potíže s tiskárnami HP a jejich řešení ve stylu FAQ.

Pokud zde svůj problém nenajdete, neváhejte nás kontaktovat e-mailu info@servishp.cz nebo na mob. telefonu 606 102 202, rádi Vám pomůžeme...Dotaz: U Laserové tiskárny HP Laserjet 1300 bliká oranžová dioda a není to uživatelská chyba / blinking orange LED diode light and no fault user.

Odpověď: Je to chyba desky ECU (DC Controlleru) Nejsložitější bylo přijít na to, čím to na té desce vlastně je. Vlastní oprava desky není tak složitá, opravit to lze...
Answer: This is a ECU error (DC Controller) The most difficult thing to figure out is what it actually is on the board. Custom repair is not so complicated to fix it. Mail me to info@servishp.cz.

Dotaz: Laserová tiskárna HP Laserjet M1132, M1136 vyhazuje chybu E8 Error E8.

Odpověď: Nejsložitější bylo rovněž na to přijít, čím to vlastně je. Je to chyba skeneru (scanneru). Vlastní oprava už není tak složitá operace, opravit to lze...

Dotaz: Barevná laserová tiskárna HP Color Laserjet CLJ CM1015, CM1017 , CLJ2600 , CLJ2605 tiskne špatně pouze některé stránky - ve stránce chybí černá nebo CMY barvy, některé stránky jsou v pořádku. Color Laserjet printers bad print - some pages are not black or colors. (kliknout)

Odpověď: Nejsložitější bylo na to přijít, čím to vlastně je. Vlastní oprava už není tak složitá operace, opravit to lze. Zatím na to díly mám...

Dotaz: Barevná inkoustová tiskárna Photosmart C4280 C4480 C4580 C5280 nebo D5360, Officejet J5780 J6410 píše zaseklý papír, ale papír nikde není.

Odpověď: Zlomené kolečko v servisní stanici. Pár jich mám.

Dotaz: Barevná inkoustová tiskárna Photosmart, Deskjet IA ink advantage 2510 2515 3515 3525 5525 6525, Officejet 6500 6500A netiskne černě, nebo tiskne slaběji černě.

Odpověď: Zacpaná hlava a vývěva, je potřeba tiskárnu kompletně rozebrat a vyčistit, jednoduché, ale je potřeba přesně vědět kde a co a je to dost špinavá práce. Hlava i vývěva se "profoukne" vodou.

Dotaz: Nejde zobrazit service menu ( servisní menu ) na tiskárně HP Photosmart B109a B109n.

Odpověď: Je třeba zmáčknout sekvenci tlačítek na displeji: HorníLevé,SL,HL,HL -naskočí speciální menu a například:
Engereening menu > Service menu > Special Reports > Printer Status Report

Dotaz: Jaký je hlavní rozdíl mezi inkousty Hewlett-Packard? (kliknout)

Odpověď: Rozhodně velký. A ten hlavní je, že se dělí na DYE-Based nebo Pigment-Based. Na to opravdu pozor...

Dotaz: Váš notebook nejde zapnout, nebo se hned vypne, pípá, nebo běží, ale nic se nezobrazuje na displeji?

Odpověď: Je zřejmě potřeba opravit základní desku ( motherboard ), realizujeme to přez firmu, která má linku na opravy desek (zabývají se jen tímto). Velmi častá oprava.

Dotaz: Barevná laserová tiskárna HP CLJ CM1015 , CLJ2600 , CLJ2605 nejde zkalibrovat má rozhozené barvy, posunutá černá. (kliknout)

Odpověď: Je to docela složitá operace, ale opravit to lze. Je to o vycistění laseru, kalibracích, resetech, inicializacích atd...

Dotaz: Barevná inkoustová multifunkce HP Officejet PRO 8500 / 8500A vyhazuje paperjam uvíznutí papíru.

Odpověď: A papír nikde není. Známá závada prasklé bílé spojky v levé části
hřídele. Opravit to lze, spojka se musí vyměnit.

Dotaz: HP Color LaseJet 3500, 3700, 3550, 3750, 2550, 2820, 2840, 3600, 3800 hlásí Chyba vypékače 50.1, Chyba pece, Error fuser 50.x

Odpověď: Je zřejmě potřeba opravit zapékací pec, některá ze součástek nevydržela nápor tepla a je potřeba ji vyměnit. Jedná se zejména o nefunkční termistor nebo keramickou desku. Často se vyplatí i výměna celé pece. Velmi častá oprava.

Dotaz: Barevná laserová tiskárna HP CLJ CM1015, 2600n , 2605 , 2605dn netiskne červeně, nebo tiskne slaběji červeně, nebo i jiné tiskne slabě. (kliknout) (Tak to má vypadat)

Odpověď: Je potřeba tiskárnu kompletně rozebrat a vyčistit, jednoduché, ale je potřeba přesně vědět kde a co.

Dotaz: HP Laserjet 5L, 6L, 1100, 1200, LJ2200 jsou příliž hlučné, kvílí, tisknou špatně nebo svítí fatal error tiskárny (všechny diody).

Odpověď: na vině je rozmítací motor v laseru, je potřeba ho vyčistit, opravit, případně vyměnit.

Dotaz: Laserjet obecně špiní papír, je šedivý nebo černý.

Odpověď: První co se doporučuje je vyměnit toner, čištění tiskárny pomůže málokdy. Pokud špiní i po výměně toneru (za 100% dobrý) je zřejmě závada v zapékací peci nebo laseru a je nutné navštívit servis.

Dotaz: Multifunkční zařízení dlouho trvá než naběhne, hlásí na displeji warming up ( nahřívání ), nebo scanner failure ( chyba skeneru, chyba scanneru 5 ).

Odpověď: Dobrá zpráva je, že jsme zjistili, co toto způsobuje (od HP se akorát dozvíte, ze je to celé potřeba vyměnit za několik tisíc), ta špatná, že pokud to chcete opravit, musíte to odnést k nám na opravu.

Dotaz: HP Laserjet 5L a Laserjet 1100/A, LJ2200, LJ2300... berou více papírů naráz, nebo neberou papír.

Odpověď: Některé papíry těmto tiskárnám nevyhovují, zvlástě ty které jsou vyrobené bůhví z čeho , a navíc podavač se časem opotřebuje a ztvrdne, ale naštěstí pomůže výměna podavače a kompletní vyčištění tiskárny, podávací vačky (výměna) a cesty papíru. - běžná oprava u nás v stovkách kusů.

Dotaz: HP Deskjet 3325,3420 a podobné typy 3xxx netisknou a jen vrčí.

Odpověď: Výrobní chybou došlo k tomu že se samovolně zlomí uchycení vodícího gumového pásku co drží zespodu na vozíku V záruce to HP mění kus za kus, my to opravujeme vlastním dílem, ale bohužel se nám stalo, že i dvojnásobně tlusčí díl také upadl, tato tiskárna je špatně mechanicky navržena. Čili rada je spíš tuto tiskárnu nahradit novější.

Dotaz: Deskjet 3820 - blikají spodní dvě diody spolu naráz, stejná vada i u Officejet 5110 All-in-One.

Odpověď: HP DJ3820 je naprosto nepovedená, špatná tiskárna s výrobní vadou, že se ulamuje jedno z koleček v servisní stanici, ve své podstatě se zárukou od HP neopravitelná! Nově se opravit dá použítím koleček kovových. Projevuje se i u Officejet 5110 All-in-One, protože je zde stejná tisková mechanika.

Dotaz: Laserjet 4L jen vrčí nebo rachotí a netiskne.

Odpověď: S určitostí lze předpokládat, že bude zlomený umělohmotný pastorek na hlavním motoru tiskárny. Oprava je jednoduchá, výměna motoru. Špatné je, že se kvůli tomu musí rozdělat celá tiskárna do šroubku dobré, že nový pastorek je už mosazný, čili vydrží mnohem déle.

Dotaz: HP Deskjet řady 6xx - jen bliká oranžová dioda.

Odpověď: Typická závada elektroniky přímo v některé z kartridží. Kartridž může být zaschlá, prázdná, ale musí být elektronicky dobrá a aby si lidé museli koupit obě, i když tisknou jen černě - milá strategie HP.

Dotaz: Deskjet obecně - páskují většinou v černém písmu.

Odpověď: U HP DJ tiskáren vetšinou už je plná servisní stanice inkoustem a černá kartridž o tento "krápník" zachytává a zalepuje trysky. Samozřejmě je nutné neprodleně tiskárnu vyčistit, protože když se to nechá delší dobu, zničí se i nově koupená černá kartridž, což není právě levná záležitost.

Dotaz: Deskjet obecně - blikají diody naráz dvě, nebo střídavě.

Odpověď: U HP DJ tiskáren vetšinou už je znečištěný posuv vozíku, ložiska zaschým inkoustem smíchaným s kondenzovaným olejem a vozík s naplněmi se tudíž nemůže pohybovat. Samozřejmě je nutné tiskárnu kompletně rozebrat a vyčistit v servisu.

Dotaz: Váš počítač se zničeho nic sám resetuje nebo vytuhne.

Odpověď: Je zřejmě potřeba opravit základní desku ( motherboard ), některé součástky nevydrželi nápor tepla a je potřeba je vyměnit. Jedná se zejména o nefunkční nafouklé nebo vytečené kondenzátory. Velmi častá oprava.

Dotaz: Ulomený napájecí konektor od zdroje u notebooku.

Odpověď: Protože je zřejmě tento konektor na základní desce, výměna desky by znamenala investici přibližně 5 tisíc, je potřeba opravit základní desku a protože originální konektor se nesežene, je potřeba ho nahradit jiným. Není to jednoduché a ne vždy to půjde a povede se, ale pořád lepší než notebook rovnou vyhodit.

 Tyto stránky jsou vždy  aktuální.

 Co si připravit, než  zavoláte podporu

 Jak probíhá oprava

Kontakty

 • +420 606 102 202
 • Vodafone, tel. v provozu:
  Po-Čt 8:30-11:30 12:30-15:30, Pá 8:30-11:30

 • info(a)servishp.cz
 • nonstop


Novinky

 • Důležité upozornění: Vždy je nutné si servis domluvit předem telefonicky na telefonním čísle 606 102 202 (Vodaf.)
  Adresa je Urxova 2,
  Olomouc-Lazce.
  (Bývalá Purkyňova 26, Olomouc - Hodolany)

Ostatní

 • Získán certifikát
  (kliknout pro zvětšení)

 • Tento web splňuje:
  Valid XHTML 1.0 Transitional
 • Hostováno na:

© Stirgex - Webtvorba